Mia

Měla jsem možnost žít v zahraničí a procestovat několik dalších států, poznat jinou kulturu, různé typy lidí z různých koutů světa, zkusit nová jídla, zdokonalit se v angličtině atd. Ale to hlavní, co jsem si z toho odnesla, byla změna. Kdybych zůstala v ČR, byla bych pravděpodobně vystavena pořád stejnému typu myšlení a stylu života. Studovala bych obor, nad kterým teď ani neuvažuju a nevěděla, co ze mě jednou vůbec bude. Nevážila bych si věcí, které jsem považovala za samozřejmé. Neutvořila bych si tolik názorů a nezískala tolik zkušeností. Nepřišla bych do styku s tolika různými a úspěšnými lidmi, kteří mě motivovali a díky nimž dneska vím, že nic není nemožné.


Historie:

V roce 2012 během mého posledního roku na gymplu jsem se rozhodla, že po maturitě odjedu do USA jako au pair. Celý proces trval nějakou dobu, tak jsem mezitím stihla ještě Holandsko: Au Pair v Holandsku - aneb 2 měsíce plné drama.

Na začátku roku 2013 se mi konečně poštěstilo a já měla match s rodinou ze San Francisca, Kalifornie, kde jsem strávila necelé dva roky, procestovala nespočet míst a získala mnoho cenných zkušeností: Au Pair v USA


V prosinci 2014 jsem se vrátila do ČR. Našla jsem si práci a začala se připravovat na přijímačky na VŠ.

Plánuju cestovat, co to půjde  - navštívit kamarádky bývalé au pairky a někdy během studia jet navštívit i host rodinku do SF. Nebude to všechno sice hned, ale určitě se dočkám a mezitím budu psát o tajemných dobrodružstvích v ČR - taky vám ta poslední část zní v hlavě tak ironicky? :D

English:

My name is Mia, I'm 23 years old and I love traveling, fashion, beauty, positive thinking and writing about it all.


I've done some blogging before and I loved it. I started my very first blog a few years ago writing about my thoughts and life. Then I wasn't blogging for a while until I started again in 2012 - writing a blog about my au pair experience. I've been blogging since then.


I had an opportunity to live abroad and travel to a few countries, get to know different cultures,  people from all over the world, try new kinds of food, improve my English etc. But the most important and greatest thing that happened to me was the way it changed me. If I stayed in my country, I'd have been still thinking the same way and having very similar lifestyle as people around me. I'd have studied something I'm not even considering now - with no idea where I was heading. I wouldn't have appreciated some little things that I took for granted. Living abroad opens your eyes. You find out that some things work way differently over there, you start comparing them to your old ways and figuring out what works better for you.

There's nothing to lose and so much to gain - new friends, new thoughts, new ways and a new you.

Žádné komentáře:

Okomentovat