pondělí 27. června 2016

Vnitřní klid

Pár dnů nazpátek bylo dost zvláštních. Byla jsem naštvaná a ani pořádně jsem nevěděla proč.
Nebyla jsem naštvaná navenek, ale tak nějak vnitřně. Nereagovala jsem tím na žádné vnější podněty, ty to spíš jen přiživovaly. Přišlo to z ničeho nic a odnikud a přitom to pramenilo někde ze mě. Nevěděla jsem ale odkud přesně, ani jak nebo proč. Až jsem si říkala, co se to děje, to přece nejsem já. A už vůbec ne to já, na kterém se snažím zapracovat a zlepšovat ho každým dnem. Jako bych najednou ztratila svůj vnitřní klid. Ten, na kterém mi záleží nejvíc.

Ironicky jsem spíš měla důvod slavit. Poslední týdny a hlavně ve čtvrtek se mi podařilo úspěšně zakončit zkouškové. Skončila mi škola, práci se mi povedlo ukončit těsně před zkouškami takže odpadlo nějaké větší rozptylování během učení. Čínštinu jsem zvládla snad líp než většinu předmětů. Překvapuje mě, že mi jde lépe než třeba i matika :D.


Je fakt, že jsem toho minulý týden moc nenaspala. Celkově jsem měla poslední týdny problém spát, ale to bylo tím, že jsem toho měla až moc na mysli a pak, když jsem si chtěla lehnout, spát a odpočinout si, tak jsem všechny ty pochody nemohla ztlumit.


Možná mě to dohnalo až zpětně v téhle formě, všechna ta únava.. Měla bych si připomenout, jak je odpočinek důležitý.

Momentálně odpočívám dost. Jsem po delší době doma na víc než jen víkend.
Relaxuju tak, že cvičím, čtu, dívám se na různé pořady a filmy, na které jsem si brousila zuby už dávno a neměla jsem příležitost se k nim dostat. Rozpracovávám vlastní myšlenky a nápady a snažím se jim dát nějakou reálnou (zatím papírovou) formu. Celkově mi je líp. Mám čas na psaní, na sebe, na motivaci a seberealizaci.. Přijde mi, že jsem zase zpátky, že ten výkyv vzteku je pryč a nejen to.. Jakmile zmizel, jakoby se něco změnilo.
Pak najednou během dneška jsem dostala telefon, že mě zvou na job interview, což jsem vůbec nečekala, protože jsem si myslela, že je to dávno pasé. Život je ale kouzelný v tom, že nás nikdy nepřestane překvapovat. A možná někdy jen stačí začít znovu myslet trochu více pozitivně, zbavit se negativity, najít svůj vnitřní klid a věci se zase dají do pohybu úplně jiným směrem.


Žádné komentáře:

Okomentovat